جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

امروزه عمل بینی به یکی از دغدغه‌های مهم بشریت تبدیل شده است و در میان این افراد، افرادی هستند که دارای ساختار بینی استخوانی اند و این سوال برای ایشان به وجود می‌آید که آیا جراحی بینی استخوانی با نتیجه مطلوب همراه خواهد بود؟ آیا جراحی بینی استخوانی برگشت پذیر است؟باید بگوییم که این اصطلاحات گوشتی و استخوانی بودن بینی اصطلاحاتی عامیانه است و از نگاه تخصصی این عبارات معنایی ندارد.در قرن حاضر و با پیشرفت روز افزون و تکنیک‌های به روزی که برای جراحی بینی صورت می گیرد ، فرقی نمی کند که بینی گوشتی باشد یا استخوانی.

بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد؟

تشخیص اینکه نوع بینی شما چیست از طریق پزشک جراح پلاستیک امکان پذیر است اما به طور کلی بینی استخوانی دارای نشانه‌های است:
۱_ منحنی و قوس‌دارد
۲_ پوسته نازکی دارد
۳_انعطاف پذیری بالا دارد
۴_ استخوان باریک دارد
۵ _از لحاظ غضروفی بسیار محکم است.
۶_لایه های چربی بسیار کمی دارد
۷_در بینی استخوانی پره های بینی کوچک و باریک هستند.

نتایج جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

در جراحی بینی استخوانی میتوان انحرافات بینی و استخوان آن را رفع کرد ،قوز بینی را برطرف نمود، شکستگی‌های احتمالی را درست کرد ،پولیپ یا گرفتگی بینی را از بین برد و سایز بینی را کاهش داد .

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

چه توصیه هایی بعد از عمل جراحی بینی استخوانی میشود؟

اگر می خواهید از جراحی بینی خود نتیجه مطلوبی را بگیرید باید اقداماتی را انجام دهید، به هیچ عنوان سر خود را پایین نگه ندارید و در زمان خواب هم از چند بالش استفاده کنید به این ترتیب سر شما بالاتر از سطح بدن تان قرار می گیرد. ۴۸ ساعت بعد از انجام جراحی عمل بینی برای کمتر شدن تورم، درد و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید. از خم شدن و برداشتن و بلند کردن اجسام که وزن زیادی دارند و انجام فعالیت های سخت و سنگین خودداری کنید تا خونریزی در ناحیه عمل اتفاق نیفتد . زمانی که عمل جراحی بینی را انجام می دهید از بینی تان در برابر ضربات احتمالی آسیب و یا برخورد محافظت کنید .
بعد از عمل پوست بینی بسیار حساس می شود پس به مدت دو ماه در مقابل حرارت و نور آفتاب و سرمای شدید قرار نگیرید. سعی کنید تا یک هفته پس از عمل از راه دهان تنفس و ببینی استراحت دهید پانسمان بینی به هیچ عنوان نباید شل شود و در صورت مشاهده شل بودن آن سریعاً به پزشک معالج خود مراجعه نمایید. بینی‌تان را دستکاری نکنید زیرا امکان دارد که سبب تغییر شکل یا عفونت و یا خونریزی شود.

دکتر علی حقیقتیان
جراح و متخصص گوش، حلق، بینی و جراح زیبایی در شیراز هستند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۷۱۳۶۲۷۹۲۶۵ تماس بگیرید .

آیا جراحی بینی استخوانی برگشت پذیر است؟

بعد از انجام عمل جراحی بینی معمولاً برگشت پذیری آن غیر ممکن است به جز زمانی که بینی در اثر ضربه شدید دچار شکستگی اسکلتی شود.

نتیجه جراحی بینی استخوانی ؟

لازم به ذکر است که در جراحی بینی گوشتی  فقط می توان از حالت گوشتی به حالت طبیعی جراحی کرد؛ اما بینی استخوانی را می‌توان به سه فرم جراحی نمود؛ بینی فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی‌.
سلیقه افراد در درجه اول اهمیت قرار دارد و از مهمترین فاکتورهای جراحی بینی است ،زیرا در نهایت این بیمار است که باید از شکل و فرم بینی خود رضایت داشته باشد.

چه اقداماتی را باید قبل از جراحی بینی استخوانی انجام داد؟

قبل از جراحی بینی متخصص گوش و حلق و بینی برای تان آزمایشاتی می نویسد که باید به طور کامل آنها را انجام دهید و نتیجه آزمایشات را نزد پزشک جهت بررسی دقیق ببرید، اگر شما داروی خاصی استفاده می کنید و یا از بیماری خاصی رنج می برید حتما آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.زمانی که می‌خواهید عمل بینی انجام دهید به مدت دو هفته از داروهایی که خون را رقیق می کنند استفاده نکنید .۸ ساعت قبل از عمل چیزی میل نکنید خانم‌هایی که قصد جراحی بینی دارند لطفاً قبل از رفتن برای جراحی آرایش خود را پاک کنند و لاک ناخن نداشته باشند. آقایانی که قصد جراحی بینی دارد قبل جراحی ریش و سیبیل خود را بتراشند.

ویژگیهای جراح بینی در شیراز  این است که بدون در نظر گرفتن منافع مالی خودش و با دید سلامت بیمار و رضایت بعد از عمل اقدام به جراحی کند.

سخن آخر

در جراحی‌بینی این مورد بسیار اهمیت دارد که اقدامات قبل و بعد از عمل کاملاً رعایت شود و به همین دلیل پزشک موظف است بیمار را در جریان تمامی اقدامات قرار دهد. پزشک جراح بینی باید یک دیدگاه کلی از فرم بینی را در اختیار فرد متقاضی عمل قرار دهد.

بهترین جراح بینی در شیراز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =