عوامل موفقیت در جراحی بینی

عوامل موفقیت در جراحی بینی

عوامل موفقیت در جراحی بینی را در این مقاله بررسی می کنیم . با رعایت کردن موارد زیر افراد متقاضی جراحی بینی را به داشتن جراحی بینی موفقیت آمیز کمک می کنیم .

بینی هم به عنوان عضوی که نقش کلیدی در تناسب اجزای صورت ایفا می کند و هم به عنوان عضوی مهم در سلامت بدن که اولین قسمت راه هوایی را تشکیل می دهد، حساسیت مضاعفی را در جراحی های پلاستیک بینی ایجاد می کند.

موفقیت در جراحی زیبایی بینی را باید این طور تعریف کنیم که عمل جراحی  بینی در زیبایی چهره اثر مثبتی ایجاد کند و در کنار آن سلامت راه تنفسی بینی نیز حفظ شود.

زیباشدن بینی، یعنی ایجاد چهره ای که با بینی جدید زیباتر به نظر برسد، بدون اینکه کسی متوجه جراحی بینی شود. بینی زیبا یعنی بینی ای که تناسب بهتری را در اجزای مختلف صورت ایجاد کند.

عوامل-موفقیت-در-جراحی-بینی

در برخی عمل های جراحی که فقط به کوچک شدن بینی توجه می کنند، نه تنها بر زیبایی فرد اضافه نمی شود، بلکه تناسب چهره فرد نیز کاملا از بین می رود. در حقیقت معنی زیبایی، در تناسب میان اجزای مختلف صورت است.

یکی از عوامل مهم در موفقیت عمل جراحی بینی، تشخیص دقیق جراح بینی  است. این موضوع هم از نظر تشخیص دقیق علت زیبا نبودن بینی و هم از نظر تشخیص دقیق مشکلات تنفسی پیش از جراحی حائز اهمیت است.

اقدامات مورد نیاز برای جراحی بینی

  • آندوسکوپی بینی که آناتومی داخلی بینی را به بهترین وجه نشان می دهد
  • راینومانومتری که ارزیابی راه هوایی بینی را به طور دقیق میسر می کند
  • آکوستیک راینومتری که هر گونه مانع و تنگی در مسیر بینی را نمایان می کند

هنگام جراحی، جراح پیش از شروع اقدامات مربوط به زیبایی و تغییر شکل ظاهر بینی، باید تمام تلاش خود را صرف رفع انحراف تیغه بینی و باز نمودن راه تنفسی کند و پس از اطمینان از برقراری راه طبیعی تنفس، به اصلاح ظاهر بینی بپردازد.

در روش های نوین جراحی بینی سوراخ های بینی به هیچ وجه دست زده نمی شوند، زیرا در اغلب موارد دستکاری سوراخ های بینی معلوم می کند که فرد جراحی بینی شده است و همچنین در بعضی موارد سبب بروز مشکلات تنفسی می شود

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + بیست =